Ogłoszenia – XVIII Niedziela zwykła – 4 sierpnia 2024 r

Ogłoszenia – XVIII Niedziela zwykła – 4 sierpnia 2024

1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania. Różaniec rodziców za dzieci, o godz. 17:30.
  2. Zachęcam do udziału w XXIX Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej na Jasną Górę, w dn. od 05 do 14 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę, dokonują się w kancelarii i drogą internetową. Pielgrzymi wyruszą na pątniczy szlak z naszego kościoła, jutro po Mszy św. o godz. 7.00. Uczestników pielgrzymki polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
  3. We wtorek, Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.
  4. 14 sierpnia, Wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbe, patrona naszej kaplicy i 83 rocznica Jego męczeńskiej śmierci. Msze św. w kaplicy o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Uroczysta Msza św. połączona z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.
  5. 15 sierpnia, po Mszy św. o godz. 6:30, wyruszy z naszego kościoła 172 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Suserzu.
  6. Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, zostanie zorganizowana 26 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.
  7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  8. Podobnie do lat ubiegłych, zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez Stowarzyszenie „Pro Missio”, dokona się w środę, 07 sierpnia, o godz. 12:00, przed kościołem. Jest to wsparcie Polskich Misjonarzy.
  9. Trwa czas letniego wypoczynku i czas żniw. Wszystkich podróżujących i wypoczywających na urlopach i wakacjach oraz pracujących przy żniwach, polecamy na modlitwie Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz Patronom naszej parafii św. Apostołom Piotrowi i Pawłowi. Dziękczynienie za zebrane plony, w drugą niedzielę września.
  10. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – SIERPIEŃ
    Za przywódców politycznych
    Módlmy się, aby przywódcy polityczni służyli obywatelom, pracując dla integralnego rozwoju człowieka i dla dobra wspólnego, szczególnie troszcząc się o najuboższych i o tych, którzy stracili pracę.