Ogłoszenia – XXI Niedziela zwykła – 25 sierpnia 2024 r

1. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę o godz. 7.00.
  2. Składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom bl. ul. Traugutta 24 i 26, za ofiarę na rzecz parafii w wys. 830 zł.
  3. Apostolstwo Matki Bożej Bolesnej zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia, w dniu 14 września. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę, przypada 85 rocznica wybuchu II Wojny światowej. Uroczystości związane z tą rocznicą będą miały następujący przebieg:
    • złożenie wiązanek kwiatów na mogiłach żołnierzy w Dobrzelinie – godz. 10.00
    • złożenie wiązanek kwiatów na mogiłach żołnierzy w Śleszynie – godz. 11.00
    • Msza św. w naszym kościele za poległych w obronie Ojczyzny – godz. 12.00
    • modlitwa i złożenie wiązanek kwiatów na mogiłach poległych żołnierzy, spoczywających na naszym cmentarzu – godz. 13.00

Zachęcam do udziału w tych uroczystościach, podczas których będziemy również wypraszać dar pokoju dla świata.

5. Od przyszłej niedzieli, Msze św. niedzielne, będą odprawiane w kościele i kaplicy. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, w przyszłą niedzielę o godz. 11:15 w kaplicy.
  6. Całym sercem dziękuję, za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele i kaplicy.
  7. W tym tygodniu, obraz z głównego Ołtarza naszego kościoła, zostanie przekazany do renowacji.
  8. Trwa czas letniego wypoczynku. Wszystkich podróżujących i wypoczywających na urlopach i wakacjach, polecamy na modlitwie Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz Patronom naszej parafii św. Apostołom Piotrowi i Pawłowi.
  9. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – SIERPIEŃ
    Za przywódców politycznych
    Módlmy się, aby przywódcy polityczni służyli obywatelom, pracując dla integralnego rozwoju człowieka i dla dobra wspólnego, szczególnie troszcząc się o najuboższych i o tych, którzy stracili pracę.