Ogłoszenia – XXII Niedziela zwykła – 1 września 2024 r

1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania. Różaniec rodziców za dzieci, o godz. 17:30.
  2. Przeżywamy 85 rocznicę wybuchu II Wojny światowej. Uroczystości związane z tą rocznicą mają następujący przebieg:
    • złożenie wiązanek kwiatów na mogiłach żołnierzy w Dobrzelinie – godz. 10.00
    • złożenie wiązanek kwiatów na mogiłach żołnierzy w Śleszynie – godz. 11.00
    • Msza św. w naszym kościele za poległych w obronie Ojczyzny – godz. 12.00
    • modlitwa i złożenie wiązanek kwiatów na mogiłach poległych żołnierzy, spoczywających na naszym cmentarzu – godz. 13.00

Zachęcam do udziału w tych uroczystościach, podczas których będziemy również wypraszać dar pokoju dla świata.

3. Od dziś, Msze św. niedzielne, będą odprawiane w kościele i kaplicy. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 11:15 w kaplicy. Katechezę szkolną kładę na serce wszystkim rodzicom, którzy podejmują decyzję o uczęszczaniu dziecka na lekcję religii. Całą Wspólnotę parafialną proszę o modlitwę za dzieci i młodzież oraz za nauczycieli i wychowawców.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
    • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00; po Mszy św. modlitwa do św. Józefa w int. Rodzin.
    • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
    • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
  5. W ubiegłym tygodniu, Obraz z głównego Ołtarza naszego kościoła, został przekazany do renowacji. Naszym druhom strażakom, dziękuję za zdjęcie Obrazu.
  6. Po wakacyjnej przerwie, wznawiamy spotkania poszczególnych grup parafialnych, każda ze wspólnot jest otwarta na nowe osoby i zaprasza na spotkania. Plan spotkań podamy w przyszłą niedzielę.
  7. W przyszłą niedzielę, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (M.B. Siewnej). Poświęcenie ziarna siewnego podczas każdej Mszy św.
  8. Wyjazd pielgrzymów do Medjugorie, 9 września o godz. 03:15 (rano).
  9. Pielgrzymka do Ludźmierza (Sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala), Zakopanego (Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach) i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, odbędzie się 11 i 12 października. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii parafialnej. W szczególny sposób zachęcamy do udziału w pielgrzymce Apostolat „Margaretka”. Koszt pielgrzymki 290 zł.
  10. Dziękczynienie za zebrane plony tego roku, w przyszłą niedzielę. Zachęcam mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic do przygotowania koszy i wieńców dożynkowych. Uroczysta Msza św. o godz. 12:15.
  11. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  12. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – WRZESIEŃ
    O troskę człowieka o świat: Módlmy się, aby każdy z nas usłyszał i wziął sobie do serca wołanie ziemi i ofiar klęsk żywiołowych i zmian klimatycznych oraz zobowiązał się do troski o świat, który zamieszkujemy.