Ogłoszenia – XXIX Niedziela zwykła – 20 października 2024 r

1. Dziś, po każdej Mszy św. odmówimy litanię do bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego 40-stą rocznicę męczeńskiej śmierci wczoraj obchodziliśmy. Ks. Biskup Ordynariusz, Wojciech Osial, będzie zawierzał naszą diecezję łowicką i swoją posługę pasterską Bożej Opatrzności, przy grobie błogosławionego Męczennika w dniu 29 października br. (wtorek), w Warszawie na Żoliborzu, o godz. 11.00. Chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu proszę o zapisanie się w kancelarii parafialnej.
  2. Matka Boża, w znaku Jasnogórskiego Wizerunku, w przyszłą niedzielę rozpocznie nawiedzanie rodzin mieszkających na Oś. Orłowskiego.
  3. Trwają konferencje przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się w niedziele, w Sali przy kaplicy o godz. 8:00.
  4. We wtorek, Wspomnienie Św. Jana Pawła II i 46-sta rocznica inauguracji Jego Pontyfikatu. Podczas modlitwy różańcowej będziemy dziękować Bogu za Jego papieską posługę.
  5. Spotkanie Kół Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
  6. 31 października, po Nabożeństwie różańcowym, odbędzie się „Bal Świętych” w Sali pod kaplicą. Dziękuję wszystkim, którzy to spotkanie przygotowują. Szczegóły „Balu”, na plakacie w gablocie przed kościołem.
  7. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych, tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza św. wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach.
  8. Bardzo proszę, byśmy porządkując groby naszych bliskich, pamiętali o tym, że śmieci należy umieszczać wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Starajmy się ograniczać ich ilość na cmentarzu, który jest miejscem świętym, uświęconym modlitwą i mogiłami naszych bliskich. Proszę również o uzupełnianie opłat cmentarnych.
  9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, w wys. 4 521, 50. Ofiary te zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  10. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2025 r. oraz wkłady do zniczy Caritas.
  11. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – PAŹDZIERNIK
    Za wspólną misję: Módlmy się, aby Kościół nadal wspierał ze wszystkich sił synodalny styl życia, jako znak współodpowiedzialności, promując uczestnictwo, komunię i misję łączące księży, osoby konsekrowane i świeckich.